Napokon, hoću zaključiti s ovim: da se uvijek, kad se misli na Krista, sjetimo ljubavi kojom nam je udijelio toliko milosti i kako nam je veliku ljubav iskazao davši nam takav zalog da je gaji prema nama; jer ljubav vabi ljubav. I makar bila riječ o samim počecima i mi bili jako nevaljali, nastojmo uvijek paziti na to i težiti tome da ljubimo. Jer ako nam Gospodin jedanput udijeli milost da nam se utisne u srce ova ljubav, bit će nam sve lako i za vrlo kratko vrijeme i bez ikakva napora prijeći ćemo na djela. Neka nam je udijeli Njegovo Veličanstvo - budući da zna koliko nam pogoduje - zbog one iste kojom nas je ljubio i zbog njegova slavnoga Sina, koji nam ju je uz toliku vlastitu cijenu pokazao. Amen.Sv. Terezija Avilska
