Jako godi Bogu kad vidi da neka duša s poniznošću uzima za posrednika njegova Sina i toliko ga ljubi da se čak kad je Njegovo Veličanstvo hoće uzdignuti do velikog motrenja - kako sam rekla - priznaje nedostojnom, govoreći sa svetim Petrom: "Udaljite se od mene, Gospodine, jer sam grešan čovjek".Sv. Terezija Avilska